Belediyemiz tarafından çeşme kültürü geçmişten günümüze, bugünden yarına ulaştırılacak şekilde yaşatılmaya devam ediyor. Kullanılmayan tarihi çeşmeler, restorasyonu yapılarak yeniden suya kavuşturuldu. SELÇUKLU MOTİFLİ YENİ ÇEŞMELER YAPTIK Bizim kültürümüzde su ve çeşme çok önemlidir. Türk İslam kültürünün nadide örneklerini taşıyan Selçuklu Motifleriyle bezenen yeni çeşmeler şehrin dört bir yanına inşa (...)

Devamı

|   3484  Okunma


Parkları yenilemek ve yeni park alanları oluşturmak için hızlı bir şekilde yol haritası çizen belediyemiz 40 adet yeni parkı hizmete açtı ve 31 adet parkı ise tamamen yenileyerek çocuklarımıza ve ailelerimize kazandırdı. Çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamak, onlara bağları, bahçeleri ve ormanları tanıştırma fırsatı sunmak için Geyras Mahallemizde güzel bir doğa parkuru oluşturduk. Geyras Doğa Parkurunda gruplar halinde doğa yürüyüşü ve piknik yapma olanağı sağladık. Diğer (...)

Devamı

|   3288  Okunma


Proje kapsamında Gaziosmanpaşa Bulvarı başta olmak üzere Yeşilırmak, Karşıyaka, Altıyüzevler Mahalleleri ile Orhangazi Caddesi'ndeki tüm ışıklandırmalar Ak Zambakları simgeleyen aydınlatma sistemleri ile yenilendi. Ayrıca Tokat'ın simgesi haline gelen Ak Zambak Çiçeği'nin kolonyası, sabunu reçeli ve lokum üretimleri yapılarak, Tokat'a gelen misafirlere ikram (...)

Devamı

|   4685  Okunma


Proje ile şehir içi ana ve tali caddeler, köprü, park, bahçe gibi yeşil alanlar ve gezinti alanları, açık hava spor tesisleri, kentin tarihi ticari yapıları ve alışveriş merkezleri, tarihi eserler, anıtlar ve heykellere kadar birçok kent ögesi geceleri aydınlatıyor. Belediyemiz şantiyesinde en az maliyetle, tarihi dokulara uygun olarak son teknoloji Led ürünlerle üretilen ışıklandırmalar şehrin birçok noktasına renk (...)

Devamı

|   2778  Okunma


6 Bin yıllık tarihi ile Tokat, tarihten günümüze oldukça fazla mezarlık alanına sahip. Günümüzde nüfusun artması yeni ve modern mezarlık alanlarını zorunlu hale getirdi. Şehrimizde ortaya çıkan bu talebe karşılık olmak üzere Erenler Mezarlığı Batı kesimde yeni bir mezarlık alanı oluşturduk. Burada hem sıralı defin hem de aile mezarlığı şeklinde planlama yaptık. Bunun yanında Erenler Orta mezarlıkta Aile Mezarlık alanlarını düzenledik. Yeni oluşturulan mezarlık alanlarında peyzaj çalışmaları (...)

Devamı

|   3524  Okunma


Nitelikli ve dinamik hizmet için farklı birimlere alınan araçlarla hizmet kalitesini artıran Belediyemiz, 43 yeni aracı filosuna kattı. 10 adet çift kabinli pikap, 12 adet binek aracı, 16 adet çöp aracı, 1 adet İtfaiye Kurtarma, 4 adet iş makinesi olmak üzere, araç filomuza katılan toplam 43 araçla birlikte araç sayımız 177’ye ulaşarak, hizmetlerimiz daha güçlü ve daha etkin bir şekilde devam (...)

Devamı

|   3244  Okunma


Toplam sayısı 15’e ulaşan su depolarımızda güvenlik kamera sistemi ve elektronik basınçölçer uyarı sistemleri monte edilerek su depoları daha sağlıklı hale getirildi. İnsanların en önemli temel ihtiyaçlarından biri olan içme suyu belediyemizin önem verdiği konulardan biridir. Şehrimizde sağlıklı içme suyu temin ve dağıtımı amacıyla 12 adet mevcut su depolarımızı da yenileyerek hijyenik hale (...)

Devamı

|   3060  Okunma