Tarihi Sulusokak'ta bulunan ve uzun süredir boş olan "Sık Dişini Helası", belediyemiz tarafından onarılıyor. "Sık Dişini Helası", tarihi Sulusokak'taki Katırcılar Hanı ile Ulu Cami arasında bulunuyor. Yapının doğu yönündeki duvarına yapılmış orijinal su şebekesinin bozulmadan günümüze dek ulaşması dikkat çekiyor. Mülkiyeti Belediyemize ait “Sık Dişini Helası”, geleneksel Anadolu mimarisinde sadece mahremiyet gerektiren su yapılarında bulunan özellikleri içerisinde barındırmakla birlikte (...)

Devamı

|   6733  Okunma


1700'lü yıllarda görev yapmış Tokat Müftüsü'nün bağ evinden esinlenilerek yapımına başlanılan Hıdırlık Sosyal Tesisi toplam 800 m2’lik bir alanı kapsıyor. Dış alanı yaklaşık 350 m2, kapalı alanı 450 m2 olan toplam 800 m2 ‘lik bir alanı kapsayan Sosyal Tesis tamamen ahşaptan ve Tokat’ın yerli malzemeleriyle yapıldı. Tokat’ta konusunda uzman el sanatı yapan ustaların ahşap oymalarıyla beraber süslenen Sosyal Tesis Tokat’ın incisi olacak. Hem kışlık hem yazlık mekânı ile yılın her (...)

Devamı

|   6050  Okunma


Tokat Belediyesi olarak görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla şehrin birçok noktasında yer alan elektrik trafolarını Tokat'ın tarihi dokusuna uygun ve değişik fonlarda sanatla buluşturduk. Şehirde görüntü kirliliği oluşturan trafolar, Tokat evlerini sembolize eden figürlerle, sanatsal ve kültürel resimlerle estetik bir görünüme kavuşturuldu. Böylece yapılan çalışmalar sonucu görüntü kirliliği oluşturan trafolar, yerini modern ve temiz bir (...)

Devamı

|   2743  Okunma


Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğünce refüjlere, kavşaklara, cadde ve sokaklara güzel görünüm kazandırmak amacıyla, yeşillendirme peyzaj çalışmaları devam ediyor. Otomatik sulama sistemleri döşenen kavşaklarda, bölgenin iklimine uygun çiçek, bitki ve ağaçlar dikilerek çağdaş ve modern bir kent görünümünün güçlendirilmesi yönünde başlatılan güzelleştirme çalışmaları mevsimlere göre (...)

Devamı

|   4026  Okunma


Gençlerimizi spora teşvik etmek amacıyla çalışmalarına devam eden Belediye Plevnespor Kulübü, Voleybolda olduğu gibi, Taekwondo’da, Masa Tenisi ve Okçuluk’ta büyük başarılar elde etti. Spora ve sporcuya vermiş olduğumuz destek ile sporun her dalında Türkiye’de, Avrupa’da ve Dünya’da Tokat’ın adından söz edilmeye başlandı. Türkiye’de Erkekler Voleybol Liginde şehrimizi yıllardır en güzel şekilde temsil eden Tokat Belediye Plevnespor kulübü 1. Lig’de (...)

Devamı

|   2975  Okunma


Tokat Belediyesi olarak hanım kardeşlerimize pozitif ayrımcılık yapmaya devam ediyoruz. 4. Hanımeli tesisimizin donanım çalışmaları tamamlanarak 8 Mart 2019 tarihinde Toki bölgesindeki hanım kardeşlerimizin kullanımına (...)

Devamı

|   3914  Okunma


Tokat halkının kültürel üretiminin, sanat düzeyinin ve toplumsal bilinçliliğinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla 1 Haziran 2016 tarihinde Tokat Şehir Tiyatrosunu kurduk. Şehir Tiyatrosunda kurulduğu günden itibaren 550 kişiye tiyatro ve oyunculuk dersi verildi. Şuan oyuncu kadrosunda 6 kadın 4 erkek oyuncu bulunmakta yine eğitim grubunda 72 kursiyer eğitim görmektedir. Mutfak atölyesinde oyuncu sayısı 14’tür. Sergilenen oyunlar şunlardır: -Mikrobik ile Gribik -Çanakkale Destanı” Anaların (...)

Devamı

|   4847  Okunma