Kanal kenarında yapılan çevre düzenlemeleri ile kanal kenarına, çocuk parkları, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve ışıklandırmalar ile ayrı bir görsellik kazandırıldı. Karşıyaka Kanal Kenarı Tokat'ın yeni cazibe merkezi ve sosyal yaşam alanına (...)

Devamı

|   3872  Okunma


Spor ve Sporcu dostu bir belediye olarak, çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığını kazandırmak, boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla, sportif çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda; Karşıyaka Mahallesi'nde yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda yapılan spor kompleksinin açılışı 2017 yılı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda yapılarak gençlere (...)

Devamı

|   5184  Okunma


Yaklaşık 2000 metrelik alanda derenin her iki yakasında asfalt yenileme, kaldırım, bisiklet yolları yapıldı. Bunun yanında oluşturulan yeşil alanlar ve yürüyüş yolları, korkuluklar, prestij aydınlatmalar, ile Geksi Deremiz insanımızın rahat nefes aldığı, yürüyüşler yapabildiği bir yer haline (...)

Devamı

|   3938  Okunma


2014 yılında 133 bin olan Tokat merkez nüfusu 2018 Ocak ayı verileri ile 152 Bin kişiyi aşmış bulunmaktadır. Nüfus artışı yanında mevcut binaların ihtiyaca cevap vermemesi de eski mahallelerimizde kentsel dönüşümü zorunlu hale getirmektedir. Tokat Belediyesi tüm bu şartları değerlendirerek bir plan dahilinde kentsel dönüşüm kararlarını Belediye Meclisimizin aldığı kararlarla uygulamaya koydu. Şuan Yazıcıoğlu ve Altıyüzevler bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam (...)

Devamı

|   6781  Okunma


Şehrimizde halkımızın ekonomik koşullarda ev sahibi olması amacıyla TOKİ ile işbirliği yaparak Toplu konut çalışmalarını başlattık. Mevcut Toki bölgesinde 28 blok ve 6'şar kattan oluşan yeni Toki binaları  3+1, 2+1 ve 1+1 daireler şeklinde inşa edildi. TOKİ tarafından talep toplanarak hak sahipleri kura usulüyle belirlendi. 19 Nisan 2019 tarihinde tüm çalışmalar tamamlanarak daireler sahiplerine anahtar teslimi (...)

Devamı

|   5441  Okunma


Biz de Tokat’ımızın 900 adımda 900 yıllık eserlerini görebileceği o alanı adeta bir açık hava müzesine dönüştürüyoruz. Projenin Kültür Sokağıyla bağlantısı sağlandığında Tokat Turizmine çok önemli katkı sağlayacak bir yer haline gelecektir. Tokat’ın tarihi mirasına sahip çıkan ve her fırsatta şehir kimliğini ön plana çıkaran Tokat Belediyesi’nin önem verdiği projelerden birisidir. Proje çalışmalarında sona yaklaşılan ve yaklaşık 3 Milyon TL’ye (...)

Devamı

|   5084  Okunma


Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Sanat Merkezleri Tokatta yaşayan hanımların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, kent kültürü ve birlikte yaşama konusunda donanımlarını artırmak, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak vb. amaçlarla kurulmuş, örgün eğitimi tamamlayıcı sosyal sorumluluk projesidir. Yeni yaşam merkezlerimizde Hanımlarımız ev ve iş ortamlarının dışında kurslarla, seminerlerle, çeşitli sosyal faaliyetlerle, gezi (...)

Devamı

|   4029  Okunma