İnsan odaklı belediyecilik anlayışının bir ürünüolan Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’ninikincisi, 8 Mart 2016 Dünya Kadınlar GünündeKarşıyaka Mahallesi Malkayası Mevkiinde Tokatlıhanımlara hizmet vermek için açıldı.Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezindefarklı alanlarda 348 kurs kadınlara hizmetveriyor. Açıldığından bugüne kadar toplamda 7.188 öğrencinin katılım sağladığı kurslardakadınların hem beceri kazanmaları hem deeğitimlerine devam etmeleri (...)

Devamı

|   110  Okunma


Şehrimizin değişik bölgelerinde uygulamaya koyduğumuz Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizin üçüncüsünü de nüfus yoğunluğunu göz önünde bulundurarak şehrimizin Gaziosmanpaşa Bulvarı eski Bağ- Kur İl Müdürlüğü binasında yaptık. Gülbaharhatun Kültür ve Sanat Merkezimizin 8 Mart 2018 Dünya Kadınlar Gününde açılışını yaparak Tokatlı hanımlara armağan ettik. Yaklaşık 1000 m²’lik bir alanda hanımlara hizmet vermektedir. (...)

Devamı

|   146  Okunma


Çocuklar bizim geleceğimizdir. Güçlü bireyler güçlü toplumları oluşturur. 23 Nisan 2016 tarihinde açılışını yaptığımız Yeşilırmak Bilgi Evinde bir taraftan çocuklarımızı sokağın ve teknolojinin olumsuz etkilerinden kurtarmakla birlikte diğer taraftan onlara hem değerler eğitimi hem de alternatif etkinlikler sunuyoruz. Ayrıca Yeşilırmak Bilgi Evimizde; kültür sanat ve spor alanlarında etkinlikler yapıldığı gibi öğrencilerin okuldaki başarılarını artırmayı hedefleyen etüt merkezleri (...)

Devamı

|   139  Okunma


Gençlerin yaşam kalitesini arttırmak, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmek, yetiştirmek, ufuklarını genişletmek, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamak amacıyla kurulan Gençlik Merkezi hizmet vermeye devam ediyor. Bünyesinde yurtdışı öğrenci değişim programı, çevre ve yaz kampı, kişisel gelişim ve meslek edindirme kursları, kültür gezileri, gönüllü turizm elçileri, üniversite hazırlık kursları, üniversite ve Tokat tanıtım gezileri aktiviteleri bulunuyor. Dört (...)

Devamı

|   128  Okunma


Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza trafik kurallarını öğretmek ve bu konudakitoplumsal bilinçlendirmeyi ailenin en değerliferdiyle sağlamak amacıyla, Tokat Belediyesi TrafikEğitim Pisti 2015 yılında açılarak eğitimfaaliyetine başladı. Açıldığı günden günümüze kadar 25.180öğrenci görsel ve uygulamalı olarak trafikeğitimi aldı.Trafiğe hayat katacak, standartlarauygun, içerisinde akülü arabalar, ışıklı ışıksızkavşaklar, yaya geçitleri, trafik levhalarıbulunan bu merkezde (...)

Devamı

|   138  Okunma


Devegörmez, Mahmutpaşa, Parekende veTopçubağı Mahalleleri olmak üzere toplam dörtmahallemize hitap eden, dört mahallenin tamortasında bulunan İbn-i Kemal Mahalle Konağıvatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.Nişan, şerbet ve bir takım etkinliklerin yapılmasıamacıyla halkın hizmetine sunulan mahalle konağımahalle halkı tarafından yoğun ilgi görüyor.Mahalle Konaklarında Kurumlar arası işbirliğimizsonucu Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü AileDanışmanları ve İl Müftülüğümüze (...)

Devamı

|   134  Okunma


Toplumsal kalkınmada önemli bir rol oynayan Mahalle Konaklarımız yeni ilgi alanları oluşturmaya, beceriler kazandırmaya, hobiler edindirmeye yönelik sosyal yaşama katılımlarını ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak amacı ile halkımıza hizmet vermeye devam ediyor. Mahalle sakinlerimizin bir araya gelerek, kitap, gazete okuyabildikleri, çay kahve içebildikleri, günün yorgunluğunu atarak mahalleye ait problemlerin saptandığı ve muhtarlık hizmetlerinin verilebildiği, mahalle halkının sosyal ihtiyaçlarına cevap veren (...)

Devamı

|   183  Okunma