2018 Yılı içerisinde Mahmutpaşa Mahallesi’nde inşaatı başlayan Mahalle Konağı tamamlanmak üzere. Tokat’ın en büyük Mahalle Konağı olacak olan Mahmutpaşa Mahalle Konağı 3 kattan oluşmakta olup, içerisinde kurslar, eğitim odaları, Muhtarlık bürosu, nişan, şerbet gibi bir takım merasimlerin yapılabileceği büyük salonlar yer (...)

Devamı

|   4346  Okunma


Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri ile Mahalle Konaklarında hazırlanan ürünlerin satışının yapılabileceği mağaza 8 Mart 2018 Dünya Kadınlar Gününde Tokat Yeraltı Çarşısında açıldı. Hanımlarımızın evlerinde el emeği göz nuru olarak ürettikleri her türlü ürünler de bu mağazamızda satışa sunulmaktadır. Tokatlı hanımların ev ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla hayata geçirilen Hanımeli El Ürünleri Satış Mağazası’nda Hanımeli (...)

Devamı

|   3573  Okunma


Belediye olarak kadim şehrimiz Tokat’ın tarihi sokaklarından biri olan Sulusokak Çarşısında geçmişi anlatmak, geçmiş dönemlere ait izleri ortaya koymak, şehirsel tarih ve giderek unutulmaya yüz tutmuş birçok unsuru geçmişten günümüze taşımak amacıyla Şehir Müzesi Projemizi tamamladık. Yaklaşık 500 yıllık Tokat Tarihinin sergilendiği Şehir Müzesinin 1. Katında; Tokat Kebap Ocağı, birçok tarihi figürlerin olduğu, sağlı sollu yemenicilerin, urgancıların, bakırcıların (...)

Devamı

|   4118  Okunma


Mahmutpaşa Mahallesi sakinlerinden Şehit Yakup Akdağ’ın ismi spor kompleksimizde yaşıyor. Mahmutpaşa, Devegörmez, Parekende ve Topçubağı Mahallelerimizdeki çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığını kazandırmak, boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla spor kompleksini bu bölge halkının hizmetine sunduk. Alanımız yaklaşık 5 Bin m² olup, iki adet basketbol sahası, 1 adet Futbol sahası, 2 adet (...)

Devamı

|   3762  Okunma


O tarafta “Topçam'ın doruğunda ‘Tek Mezar’ Altında ‘Kırk kız’ yatar; Yakınında kırk kıza, Ayna olan bir pınar… Şurada beri tarafta Tokat’tan Haç Dağı’na Tırmanan Kırk Badal var. Kırk kız bulunan bir yanda, inip gitsen, Tarihinden kalma Gök Medrese’ye kadar. (Arif Nihat ASYA) Şiirine ilham olan Kırkbadallar Projemiz 2016 yılında başlayarak, 4-5 aylık sürede tamamlandı.                 Ali Paşa Mahallemizi (...)

Devamı

|   5519  Okunma


13. Yüzyılda Mesut Bin Keykavus tarafından imaret olarak yaptırıldığı tahmin edilen Şeyh Meknun Türbesi belediyemiz tarafından 1 yıl gibi bir sürede restore edilerek 2018 yılında Millet Kıraathanesi olarak hizmete açıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın önem verdiği projeleri arasında yer alan Millet Kıraathaneleri’nin ilkini Yeşilırmak kenarında bulunan Zaviye'nin çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yaparak Millet Kıraathanesi olarak halkımızın hizmetine sunduk. Tarih ve kültür şehri (...)

Devamı

|   7058  Okunma


Aşırı derecede artan nüfus ve araç sayısı yüzünden trafik sorunları şehirlerin en büyük problemleri olmuştur. Trafiği Şehirlerarası ve Şehir içi trafik olmak üzere iki aşamalı değerlendiriyoruz. Bu anlamda, karayollarının geçiş güzergâhlarının şehir içi trafiğine katılımını engelleyecek projeler oluşturuyoruz. Tokat'ta ulaşımın rahatlatılmasına yönelik uygulamalar “trafiğe değil, ulaşıma çözüm” mantığı ile hayata geçiriliyor. Akıllı kavşak (...)

Devamı

|   4383  Okunma