Tokat Belediyesi olarak şehrimizin Dabakhane bölgesinde 76 araç kapasiteli otoparkı inşa ederek halkımızın kullanımına sunduk. Yine Meydan bölgesinde 120 araç kapasiteli yeni otopark tamamlanarak 2019 yılı ilk aylarında hizmete sunulacak. Gelişen ekonomik koşullar ve nüfus artışı araç sayılarının artması şehirlerde otopark ihtiyacını artırmaktadır. Şartlar göz önünde bulundurularak Cumhuriyet Meydanı altında, Namık Kemal İlkokulu bahçesi altında ve şehrimizin diğer bölgelerinde kapalı-açık (...)

Devamı

|   4653  Okunma


Bu kapsamda 1700’lü yıllarda Rufai Şeyhinin evi olarak inşa edilen Canikli Konağı, belediyemiz tarafından istimlak edilerek, proje kapsamında restorasyonu gerçekleştirildi. Anadolu’da kalem işçiliğinin nadide eserleri bulunan ve restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi konak, el sanatları merkezi olarak şehrimizin halkına ve turizmine hizmet edecek. Bu merkezde; bir taraftan Tokat’a özgü el sanatları yaşatılıp öğretilirken, diğer taraftan da bu el sanatı ürünlerinin sergilenmesi ve satışı (...)

Devamı

|   5695  Okunma


Tarihi Kent Tokat’ımızda birçok çarşı zamanın yorgunluğuna uğramış durumda. Eskiden ticari hayatın canlı olduğu bu mekânlar günümüzde eski günlerini arar oldu. Başta Kuyumcular çarşısı olmak üzere Meydan Yeniyol ve Çekenli İş merkezi gibi çarşı alanları yeniden düzenlenerek ticari cazibe alanına dönüştürülmeye çalışıldı. Bu çarşılara yerleştirilen estetik kent mobilyaları ve bölgede yapılan ışıklandırma çalışmaları ile bu alanlar (...)

Devamı

|   4942  Okunma


Bir yandan şehrin altyapısına köklü çözümler üretilirken bir yandan da yollar, kavşaklar, engelli vatandaşlarımız için sarı bantlar ve son sistem teknoloji ile yapılan ışıklandırmalarla adeta şehrin görüntüsü yeniden çizildi. Ak Zambak motifli kent mobilyaları, cadde boyunca oturma bankları, çöp kutuları, tarihi çeşme figürleri yerleştirilerek, Tokat halkının kullanımına sunuldu. Tarihi dokuya uygun olarak son teknoloji tasarruflu enerji tüketen led aydınlatmalar, GOP. (...)

Devamı

|   3055  Okunma


Şehrimizin tüm cadde, sokaklarında, süpürme, çöp toplama, yıkama ve geri dönüşüm faaliyetlerini “Temiz Şehir Tokat” sloganıyla 7/24 üç vardiya halinde sürdürüyoruz. Şehrimizden günlük 200 Ton evsel atık, 180 çalışanımızla toplanmaktadır. Bu çöpler yerinde ayrıştırılarak planlı bir şekilde Katı Atık Düzenli Depolama ve Tıbbi Sterilizasyon Merkezine transfer edilmektedir. Aynı zamanda lisanslı firmalarla yapmış olduğumuz anlaşmalar dahilinde geri (...)

Devamı

|   4187  Okunma


Tokatlılar olarak Gazi Osman Paşa’nın torunu olmaktan onur duyuyoruz. Paşanın manevi şahsiyetini yaşatmak ve gelecek kuşaklara tarihi misyonunu taşımak amacıylaDevegörmez Mahallesi'nde Atatürk Evi'nin yanındaki tarihi konak restore edilerek, Gazi Osman Paşa Plevne Müze Evi olarak ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Müzede Gazi Osman Paşa ile II. Abdulhamit'in balmumu heykelinin yanı sıra Osmanlı askeri üniformaları ve dönem kıyafetleri, Gazi Osman Paşa'nın aldığı nişan ve madalyalar ile Plevne savunmasını temsili olarak (...)

Devamı

|   6641  Okunma


Hayvanlar bizim hayatımızın bir parçası olarak bazen en iyi dostumuz, arkadaşımız bizi koruyan bir varlık ve bazen de dert arkadaşımız oluyor. Onlar kısacası hayatımızdan çıkaramayacağımız varlıklarımız. Biz, “Onlar Bize Allah’ın Emaneti” sloganıyla sokak hayvanlarına kucak açıyoruz. Çeşitli nedenlerle bakıma muhtaç sokak köpeklerinin bakım ve tedavilerini hayvan barınağımızda sürdürüyoruz. Onlardan ilgi ve sevgimizi eksik etmiyoruz. Tokat'taki tüm sahipsiz ve bakıma muhtaç (...)

Devamı

|   11712  Okunma