Şehrimizdeki birçok park ve okul bahçesine yerleştirdiğimiz Kedi Evleri ile kedilerimizi korumaya aldık. Kedilerin bütün ihtiyaçları belediye tarafından karşılanıyor. Bütün sokak hayvanları için gereken barınma ve yiyecek temini devamlı olarak sağlanıyor Ayrıca Sokak hayvanlarının beslenilmesi amacıyla Veteriner İşleri Müdürlüğümüz ekiplerince "Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı" kuruldu. Sokak hayvanlarını beslemeye yönelik 11 ayrı noktaya kurulan beslenme odağı ile sokak (...)

Devamı

|   5109  Okunma


Bu amaçla; 31 Ekim – 8 Kasım 2017 tarihleri arasında Tokat Belediyesi ev sahipliğinde bölgenin en büyük 1. Kitap Fuarını düzenledi. Anadolu'nun ilk Türk-İslam Medresesi'nin bulunduğu Tokat'ta bölgenin en büyük kitap fuarını 9 günde 350 bin kişi ziyaret etti. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Tokat Kent Konseyi organizasyonunda gerçekleşen 2. Kitap Fuarına öğrenciler başta olmak üzere kitapseverler yoğun ilgi (...)

Devamı

|   3097  Okunma


Uluçınar ismi verdiğimiz bu büyüklerimiz evlerinin sıcaklığında, kitap okuyabiliyor, TV izleyebiliyor, yeni arkadaşlıklar kurarak sohbet edebiliyor, becerilerine göre kurslar alabiliyor ve bu faaliyetlerden tamamıyla ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar. Sümbül Baba Zaviyesinde oluşturduğumuz Sümbül Baba Uluçınar Sohbet Evi büyüklerimizin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Sümbül Baba Ulu Çınar Sohbet Evi’nde bugüne kadar 743 program düzenlenmiş olup, 8.580 kişi (...)

Devamı

|   3530  Okunma


İyi günde, kötü günde hayatın her safhasında Tokat halkının yanında olmaya devam ediyoruz. Vakıf kültürü ecdattan günümüze taşıdığımız en önemli misyonumuz. Zekat dinimizin en önemli yapı taşı toplumsal mali denge unsurunu sağlayan farz ibadetlerden. Belediye olarak “Veren el ile alan el” arasında sizler adına köprü vazifesi yapıyoruz. Bu alanda halkımıza daha iyi imkân sunmak için Sosyal Market ve Aş Evi hizmet anlayışını yenileyerek değiştirdik. Daha önce Aşevi (...)

Devamı

|   8495  Okunma


Sosyal ve ekonomik yönden yardıma, bakıma muhtaç ve kimsesi olmayan yaşlıların, kendi bulundukları sosyal çevreden ayrılmadan, evde bakım hizmetleri yapılıyor. Kendi bakımını yerine getiremeyen, sağlık, yaşlılık, yoksulluk gibi sorunları olan bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılarımız kötü yaşam koşullarından kurtarılarak onlar için daha sıhhi ortamlar sağlanıyor. Bu kişilere evlerinde kişisel bakım ve temizlik hizmeti verilerek, evleri temizleniyor, sağlık taramaları yapılıyor. Evde bakım hizmetinde, özel (...)

Devamı

|   4923  Okunma


“Temizlik İmandandır” düsturu ile başlatmış olduğumuz Cami ve Cem Evlerinin temizliğini yapmaya devam ediyoruz. Hoşgörü şehri olan Tokat'taki cami ve cem evlerinin temizliği cami imam-hatipleri ve cem evi dedeleri ile koordineli olarak belediye ekipleri tarafından aksatılmadan yapılıyor. Böylece insanlarımızın gelmiş olduğu bu mekânlarda sağlıklı ve temiz ortamlar (...)

Devamı

|   3297  Okunma


Yeni doğan bir bebeğin ihtiyacına yönelik olarak belirlenen eldiven, zıbın, fanila, battaniye, tulum ve çorabına kadar her malzemenin hazır bulunduğu “Hoş Geldin Bebek” hediye kutuları özel olarak hazırlanıyor. Hayata merhaba diyen minik hemşerilerimizin ve ailelerinin mutluluklarına ortak olmaya devam ediyoruz. Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında 2015-2018 Yılları arasında 906 aile ziyaret (...)

Devamı

|   3833  Okunma