Günümüzde yerelin küresel düzeyde üstlendiği ekonomik ve siyasi rol, onu bir kalkınma aktörü haline getirmiştir. Bölgesel organizasyonun vizyon oluşturarak bölge içinde yönetimdeki eş güdümü sağlamada, bölge dışında ve bölgeler arası rekabette söz sahibi olmada üstlenebileceği yönlendirici rolü önem kazanmıştır. Yerel kaynakları ve ihtiyaçları iyi bilen yerel yönetimler, bulundukları bölgedeki bireysel girişimlerin ve sanayi organizasyonların (...)

Devamı

|   4239  Okunma


Vatandaşların mesleki ve kültürel birikimleriniartırmaya yönelik bir uygulama olarak faaliyetegeçirilen TOKMEK ile ahşap oyma, ebru, fotoğrafçılık,seramikçilik, ağaç budama, ağaç aşılama, bilgisayarkullanımı, aşçılık, model uçak, hüsnü hat, vitraysanatı, yazarlık okulu, diksiyon, Kuran-ı Kerim,bağlama, ney, gitar, Arapça, İngilizce, Rusça,Osmanlıca, resim, takı tasarım, tahta baskı, yüzme,hızlı okuma ve anlama alanlarında katılımcılara eğitimveriliyor. Tok-Mek (...)

Devamı

|   4187  Okunma


Bu bütün içerisinde yer alan yerleşim, ticaret, eğitim, sağlık, iş ve sanayi alanlarının bütününde konforlu ve rahat yaşama olanak sağlayan insanların sürekli olarak iletişim içerisinde bulunduğu elemanlar şehir Mobilyalarıdır. Şehirde konfor ve estetik oluşturan elemanlar olarak toplumsal yaşama olumlu katkılarda bulunan tasarım elemanlarıdır. Şehir mobilyaları insanlarımızın ihtiyaçlarına göre sosyal, kültürel, psikolojik, ekonomik, ergonomik, demografik açıdan incelenerek (...)

Devamı

|   2662  Okunma


Alo 153 Beyaz Masa şuana kadar hemşehrilerimizden 278.400 çağrı aldı, bunlardan 243.800 çağrı anlık cevaplandırıldı, geriye kalan 34.600 çağrı da kayıt altına alınarak, gerekli bilgi edinilerek geri dönüş yapıldı. Çağrı Merkezi Birimi; telefon, sosyal medya, kurumsal WEB sitesi, E-Mail ve personel bildirimleri üzerinden iletilen şikâyet ve taleplerin kayıt altına alınarak ilgili birimlere yönlendirilmesini sağlamaktadır. Süreçlerin dışında bırakılmayan, her şeyin merkezine alınmış memnun (...)

Devamı

|   8045  Okunma


Teravih namazı sahur arasındaki zaman diliminde Cumhuriyet Meydanında Ramazan Sokağı uygulamasını başlattık. Tarihi Tokat Evi görünümündeki stantlarda yöresel lezzetler, hediyelik satış ürünleri ve çay ikramları sunuldu. Konser ve etkinliklerin yer aldığı büyük bir sahnenin de kurulduğu Ramazan Sokağında birçok ünlü sanatçı Tokat halkı ile buluştu. Her sene Ramazan Sokağında bir ay boyunca her akşam Kuran-ı Kerim okunmasının ardından, Karagöz ve Hacivat Gölge Oyunu, Tasavvuf (...)

Devamı

|   2789  Okunma


Yöresel yemek kültürünü yaşatabilmek amacıyladüzenlenen yarışmalarda, hanımlarmarifetlerini sergiliyor. Yarışmacılarkendilerine verilen süre içerisinde göze vedamağa hitap edecek yemeği sunmakiçin ter döküyor. Tokat Belediyesi, Tokat Kent Konseyi ve Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TOFSAD) tarafından ”Dört Mevsim Tokat”  ve“Tokat'ın Harikaları” konulu fotoğraf yarışmaları düzenlendi. Dereceye giren fotoğraf sahiplerine her yıl çeşitli (...)

Devamı

|   3130  Okunma


Acısı ve gururuyla tarif edilemeyecek büyüklükte bir makama erişen şehitlerimiz ve ailelerini yalnız bırakmayarak, düzenlediğimiz etkinliklerle, sosyal sorumluluk projeleriyle şehit ve gazi aileleriyle birlikte oluyoruz. Bu ülkenin bekası için canlarını feda eden şehitlerimizin, gazilerimizin çocukları ve aileleri bizlerin emanetidir. Ayrıca tüm bu faaliyetler yanında Belediye Meclis kararı ile şehitlerimizin adını park, cadde, tesis ve şehrimizin üç bölgesinde yapılan Şehitler Anıtları ile yaşatmaya devam (...)

Devamı

|   2933  Okunma