Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek, topluma yararlı vatandaşlar olarak katılımları ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları amacıyla dezavantajlı gruplar başta olmak üzere düzenlenen programlar aralıksız devam ediyor. Kamplara katılan gençlerin ulaşım konaklama ve yemek ihtiyaçları belediye tarafından karşılanarak, gençlerden herhangi bir ücret (...)

Devamı

|   2924  Okunma


1)ELVAN YAZMALAR DİYARI TOKAT Belediyemiz tarafından kentin en köklü mesleklerinden birisi olan yazmacılıkla alakalı bir kitap hazırlandı. Unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden birisi olan yazmacılığın her yönüyle anlatıldığı, “Elvan Yazmalar Diyarı Tokat”  isimli kitapta, kullanılan motiflerin ayrı ayrı hikâyeleri de yer alıyor. 2)MİLLİ MÜCADELE’DE TOKAT KİTABI Belediyemiz Kültür Yayınlarına bir yenisi daha eklendi. Milli Mücadele Yıllarında Tokat'ı konu alan kitap hazırlanarak (...)

Devamı

|   4090  Okunma


Tokatlı yazarların, öğrencilerin,kitapseverlerin, entelektüellerin bir arayageleceği, Tokat'ın merkezinde; Taşhan'daalternatif bir kültür hizmeti verilmeye başlandı. Kitapgönüllüleriyle, çay ve kahve tiryakilerinibuluşturan nezih bir ortam oluşturularakhizmete (...)

Devamı

|   2826  Okunma


Vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kahvehaneleri birer kıraathaneye dönüştürmek için halktan toplanan kitaplar, belediyemiz tarafından yaptırılan kitaplıklarla birlikte kahvehanelere (...)

Devamı

|   3025  Okunma


Tokat Belediyesi olarak tüm eğitim kurumlarımızın fiziki olarak bahçe düzeninden, spor alanlarına kadar yapılan çalışmalarda destek olmaya devam ediyoruz. Eğitim öğretimin her aşamasında gerek öğretmenlerimize gerekse öğrencilerimize Belediye olarak desteklerimiz artarak devam ediyor. Tokat Belediyesi olarak eğitime doğrudan Bilgi Evi, Trafik Eğitim Pisti, Gençlik Merkezi, Millet Kıraathanesi ve Spor Kompleksleri gibi tesislerle destek verirken; Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlarımızın ortak (...)

Devamı

|   3151  Okunma


Hayatımızın her safhasında kültürel olarak birikimlerimizi artırmak ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak toplumsal bir ihtiyaçtır. Tokat Belediyesi olarak 5 yıldır konser, festival, söyleşi, konferans, tiyatro ve anma etkinlikleri gibi yüzlerce programı halkımızla buluşturduk. Turizm açısından yörenin tanıtımını,pazarlamasını, markalaşmasını sağlayacak,toplumda pozitif bilinç, duyarlılık, farkındalıkoluşturacak, etkili ve ses getiren kültür sanatetkinlikleri yapmaya devam (...)

Devamı

|   3155  Okunma


Oyuncak, kitap, dergi veya ders kitapları gibi fazla eşyaların ziyan edilmesini önleyerek ve bu eşyaları ihtiyacı olanlara ulaştırarak halkımız arasında bir duyarlılık oluşturuyoruz. Bu amaçla, belediyemiz tarafından, şehrimizin muhtelif yerlerine koyulan kutularda biriken eşyalar Aşevi veya okullar aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmış (...)

Devamı

|   2961  Okunma