GENÇLER ‘TÜRK DÜNYASINA GENÇ BAKIŞ’ ÇALIŞTAYI İÇİN TOKAT’TA

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; Gençlik Merkezi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜDİK ve Bigenç Derneği İşbirliğinde; “Türk Dünyasına Genç Bakış” Çalıştayına katıldı.

5-6-7 Ekim tarihlerinde Tokat’ta gerçekleştirilecek olan Çalıştayın açılışına katılan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi olarak gençlere her zaman önem verdiklerini belirtti.

Başkan Eroğlu, yaptığı konuşmada; “Tokat’ımız, Âlimler Konağı, Fazıllar Yurdudur. Biz de bu güzel şehirde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada siz değerli kardeşlerimiz geleceğimizle ilgili, günümüzle ve Türk dünyası ile ilgili birçok şeyi paylaşacaksınız. İnanıyorum ki bunun sonucunda birçok kazanımlar elde edeceksiniz. Bizler, sizlerin fikirlerini ve düşüncelerini çok ama çok önemsiyoruz. Genç denilince hayata yeni başlamış, tecrübesiz bireyler düşünülmemeli. Ben bu tarz bir bakış açısını asla kabul etmiyorum. Genç kardeşlerimizin de fikirleri çok önemli ve değerlidir. Sizler, bizim dinamiğimizsiniz. Ayrıca çok dinamik genç bir nüfusa sahip olan bir ülkeyiz. Birçok ülkede bu potansiyel yok. Siz değerli genç kardeşlerimiz her anlamda Türkiye’nin daha da büyümesi ve gelişmesinde çok önemli rol oynayacaksınız. Allah’a şükür tarihimizle ve geçmişimizle gurur duyuyoruz. 16 tane devlet kurmuş, bin yıllardır hem bu topraklarda hem dünya üzerinde adaleti, hoşgörüyü, kardeşliği sağlamış bir milletiz. Böyle bir milletin torunları olarak bize, geçmişimizden aldığımız o gücü geleceğe taşımak yakışır. İnanıyorum ki son 15 yılda aldığımız bu enerji, önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek. Bundan sonra bizler hem dinimizi, hem örfümüzü, adetimizi, hem adaleti ve barışı koruyacağız. Bugünlerimiz dünden nasıl iyiyse, yarınlarımız da bugünlerimizden iyi olacak inşallah. Bunun için sizlere çok ama çok ihtiyacımız var. Ayrıca bizler, Tokat Belediyesi olarak gençlerimize hep önem veriyoruz. Belediyecilik anlamında da sizin bakışınızla geleceği nasıl inşa edebiliriz diye düşünüyoruz. Her anlamda evlatlarımıza ve gençlerimize karşı bizler görevimizi yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Biz, siz varsanız varız. Sizlerin enerjisi varsa bu ülkenin enerjisi var. Sizler, hem ülkemize hem de Türk dünyasına çok ama çok önemli şeyler katacaksınız. Sizler sayesinde inanıyorum ki geleceğimiz çok daha parlak olacak. Türk ve İslam dünyası üzerinde oynanmaya çalışılan tüm oyunları bir ve beraber olarak bozacağız ve dimdik duracağız. Omuz omuza verip tüm kardeş ve gönül coğrafyamızı da büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Türk Dünyası olarak adlandırılan coğrafyada bulunan ülkelerin temel olarak siyasi, askeri, ekonomik ve sosyal alanlardaki sorunlarına ve eksikliklerine rasyonel yaklaşımla, akıl ve mantık çerçevesinde uygulanabilir çözümler sunulması amacıyla, Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Tokat Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen “Türk Dünyasına Genç Bakış” Çalıştayı, sona erdi.