BAŞKAN EROĞLU’NA BÜYÜK SÜRPRİZ

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri sürpriz yaptı.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hayata geçirilen Tokat’a Değer Katanlar projesi kapsamında Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi. Okul konferans salonun da yapılan Tokat’a Değer Katanlar projesi söyleşi programına Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Murat Yılmaz, Müdür Yardımcısı Halise Özlem Çivilidağ, okul öğretmenleri, Yaşayan Kırk Kızlar Efsanesi kitabı yazarı Ayla Bağ ve öğrenciler katıldı.

Soru cevap eşliğinde ilerleyen söyleşide Başkan Eroğlu çocukluğundan, askerlik anılarından ve bugüne kadar ki süreçte yaşadığı birçok olaydan bahsetti. Söyleşi esnasında Başkan Eroğlu’nun çocukluk, üniversite ve askerlik yıllarına dair fotoğrafların yer aldığı slayt sürpriz oldu.

Ailenin önemi ile ilgili konuşan Başkan Eroğlu, “Babalar rol modeldir. Hepimizin örnek aldığı ve yaptığı hareketleri de kendimizin hareketi gibi önümüzdeki yaşamımıza aksettirdiğimiz önemli figürlerdir. Bende o yönden babama ne kadar dua etsem azdır. Anne babanıza danışmadan, onlarla fikir alışverişinde bulunmadan asla karar vermemenizi özellikle istirham etmek istiyorum. Onların düşünceleri fikirleri hayata bakışları tecrübeleri her zaman bize ışık tutacaktır. Bende hayatım boyunca da hem babamın, hem annemin tecrübelerini bize yön vermesini hep hayatımda hissettim. Birçok verdiğimiz kararda da onun vermiş olduğu tavsiyelerin ne kadar doğru olduğunu, bizim için ne kadar doğru şeyler düşündüğünü gördüm. Anne baba tamamen evladının iyiliğini düşünür, ona göre hareket eder ve kararlarını verir. ” dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşi sonunda Grafik Fotoğraf Alanı öğrencisi Ünzile Öksüz, karakalem çalışmasını Başkan Eroğlu’na takdim etti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “‪Bizleri okul anılarımıza götürdüler. Çok mutlu olduk, verimli bir söyleşi oldu. “Değer veren değer bulur” hayat düsturumuz bu...
‪İnsana yapılan yatırım en güzel yatırımdır. Umarım gençlerle yaptığımız söyleşi de içlerinden çıkan bir ağabeyleri olarak kendilerine katkılarımız olmuştur.
Böyle önemli bir projede bizleri öğrencilerimizle buluşturan Türkçe Öğretmeni Müd. Yrd. Özlem Çivilidağ, Yazar Ayla Bağ ve Okul Müdürümüz şahsında tüm okul hocalarımıza teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Öğrencilerin alkışları ve samimiyeti ile karşılanan Başkan Eroğlu, tüm gençlere teşekkürlerini iletti.