ENGELSİZ ŞEHİR TOKAT

'Yerel Yönetimler Proje Yarışması'nda sosyal projeler ve kent ekonomisine katkı kategorilerinde dereceye giren ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikincilik ödülünü almaya layık görülen “Engelsiz Şehir Tokat” projesi ile Tokat'ta engelleri birlikte aşıyoruz.

Şehrimizde yaşayan tüm insanlarımızın mutlu ve rahat bir şekilde yaşamasını sağlamak yerel yönetimler olarak en büyük görevimiz. Toplumumuzun en önemli yapı taşlarından olan Engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla “Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık” projesi ile toplumsal duyarlılığı 365 güne çıkartmayı hedefledik. Engelli bireylerimiz ve ailelerinin sadece özel günlerde değil daima yanlarında oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sosyal sorumluluk projelerinde yaktığı meşaleyi Tokat şehrinde de sürdürmek en büyük ödevlerimizden biri oldu. AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen yarışmada 13.09.2017 tarihinde İl Belediyeleri içerisinde Sosyal Sorumluluk alanında projemiz “Türkiye İkinciliği” aldı. Böyle değerli bir ödülü Sosyal Belediyeciliğin piri Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almak Tokat Belediyesi olarak bizlere ayrı bir misyon yükledi. “Engelsiz Şehir Tokat” projesi ile Tokat'ta engelleri birlikte aştık ve aşıyoruz.

“BİZİM ŞEHRİMİZDEKİ TEK MURADIMIZ GÖNÜLLERE GİRMEK, GÖNÜLLER KAZANMAKTIR”

Şehirde millete hizmet yükünün en büyük taşıyıcısı Belediye olarak bu projeyi diğer devlet kurumlarımızla iş birliği içerisinde başardık. Belediyemiz ve paydaş kurumlarımızla, şehrimizde gelişmişliğin önündeki her türlü engeli kaldırarak eşit vatandaşlık temeline dayanan ortak yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz.

Bu proje ile başta Gaziosmanpaşa Bulvarı olmak üzere, caddelerimiz, sokaklarımız ve yoğun olarak kullanılmakta olan parklarımızla engelli vatandaşlarımıza daha kolay hareket imkânı sağladık. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bir arada olmasının keyfini yaşadıkları ticari ve sosyal hayatın güzelliklerini paylaştıkları mekânlar haline getirdik. Engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile yıl boyunca düzenlenen etkinliklerde birlikte olduk. Düzenlenen beceri kursları ile engelli bireylerin yaşama aktif katılımlarını sağladık. Engelli bireylerimizin kendi imkânları ile hayata tutunmalarının en büyük sonucu istihdamlarının önünü açtık. Engelsiz bir şehir oluşturmak adına fiziki düzenlemeler yanında diğer sosyal alanlarda da çalışmalarımız kesintisiz olarak devam ediyor.