TOKAT BELEDİYESİ MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR

Ramazan Çadırı ve Mahalle İftarları devam ediyor.

Tokat Belediyesi Ramazan ayı boyunca Kanal Tokat kenarında düzenlenen İftar Çadırında her gün 3 Bin kişiye iftar verirken bir yandan da şehrin farklı noktalarında düzenlediği geleneksel Mahalle İftarı sofralarına devam ediyor. Erenler ve Mahmutpaşa Mahalle İftarı ile iki ayrı bölge sakinleriyle iftar sofrasında bir araya gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 29 Nisan Cuma günü Karşıyaka Bölgesinde de Mahalle İftarı yapacaklarını belirtti.

Mahalle İftarlarına ek olarak Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde öğrencilerle birlikte iftar eden Başkan Eyüp Eroğlu, iftar öncesinde öğrencileri mahallelerde ise vatandaşlarımızı ziyaret ederek, iftar menüsünü kendi elleriyle ikram etti.

Üniak tarafından organize edilen “Kampüs İçin İftar Vakti” programına katılan Başkan Eroğlu, bir yandan öğrencilerin istek ve taleplerini dinlerken bir yandan da öğrencilere yönelik düzenlenecek etkinliklerle ilgili müjde verdi.

Mahalle İftarları sonrasında vatandaşlara hitap eden Başkan Eroğlu, davetlerine icabet eden herkese teşekkür etti.

Başkan Eroğlu konuşmasında; “Bugün burada güzel bir birlikteliği ortaya koyduk. İftarımıza katılım sağlayan herkese tek tek teşekkür ediyorum, Allah razı olsun, Allah bizi onlardan ayırmasın. Ramazan; gönüllerin, insanların bir araya geldiği, sofrada buluştuğu bir aydır. Biz de bugün bunu gerçekleştirdik. Her yıl burada iftar programımızı yapıyoruz. Her yıl da aynı şekilde o heyecanı görüyoruz.

Ramazanın sonlarına yaklaşıyoruz. Rabbim, Ramazan Bayramını da ağız tadıyla geçirmeyi nasip etsin. İftar soframızın kurulmasında emeği geçen, gönül soframıza icabet eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.