SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINDA SONA DOĞRU

Türkiye’nin açık hava müzesi hüviyetindeki Tokat ilinde, Tokat Belediyesi tarihi sokaklarda yapmış olduğu restorasyon çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, çalışmalarına bu yıl başlanan tarihi Beyhamam Sokağında incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada “Tokat’ımızın tarihi güzelliklerini restorasyon çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz. Şehrimizin şu anda iki ayrı noktasında sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Beyhamam Sokağımız. Beyhamam sokağımız şehrimizin çok eski, tarih kokan bir sokağı. Bu sokakta bu yıl başlattığımız çalışmamız hamdolsun şu anda yüzde ellilere kadar geldi. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamını bitirmiş olacağız” dedi.

Başkan Eyüp Eroğlu Beyhamam Sokağındaki çalışmaların önemine değinerek “Osmanlı sokaklarının ortaya çıkarılması anlamında 3 yıl önce başlattığımız ve 7 tane sokakta yapmayı düşündüğümüz çalışmalar hemen hemen bitmeye yakın bir noktaya gelmiş olacak. Ekiplerimiz binalarımızın cephelerinde, çatılarında çalışmalar yapıyorlar. Akabinde tarihine özgü boyama çalışmaları ve sokağımızda parke çalışmaları, ışıklandırma çalışmaları çalışmamız neticelenecek. Şehrimizin tarihine, kültürüne, turizmine bu güzel çalışmalar hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.