16 Milyon (TL)'ye mal olan, sosyal hayata, ekonomiye ve turizme katkı sağlaması hedeflenen Kanal Tokat'ta; su fıskiyeleri, süs havuzları, bisiklet yolları, yürüyüş yolları ve sosyal tesisler bulunuyor. Büyük bir kısmı tamamlanan Kanal Tokat’ın çevresinde oluşturulan yaşam alanlarından hemşerilerimiz bu yaz önemli oranda istifade ettiler. Ailelerin yeni buluşma mekânı oldu. Çevre illerden ve ilçelerden misafirler ışıklı su gösterisi eşliğinde, bir yandan semaverde çay keyfi yaparken bir (...)

Devamı

|   9368  Okunma


Tarihi şehirlerin kalbi niteliğinde yaşamın portresini sunan meydanları vardır. Hatuniye Cami ve çevresindeki “Tokat Meydan” alanı da böyle tarihi bir kimliğin kalbidir. Meydan denildiğinde Selçukludan Osmanlıya birçok tarihi eser yanında yaşanmışlıklar ve bu şehrin kimliği vardır. Hayatın akışı içerisinde birçok şehir gibi şehir içerisindeki alanlarda zamanla önemini ve misyonunu yitirebilmektedir. Tokat Belediyesi bu şehirde yaşayan tüm hemşehrilerimize hizmet ederken şehrin tarihi kimliğine (...)

Devamı

|   10487  Okunma


Turhal Arzupınar Köyü 7 Bin m2 alanda yer alan tesis faaliyete geçmiş olup, 60 kişi istihdam edilmektedir. Yine tesiste günlük 250 büyükbaş, Bin küçükbaşa kadar kesim yapılabilmektedir. 25 Milyon TL’ye mal olan proje ayrıca Avrupa Birliğinden hibe desteği de almıştır. Tokat halkı hijyenik kurallarda helal kesilmiş kırmızı eti gönül rahatlığı ile tüketebilecekler. Canlı Hayvan Borsası, Et İşleme tesisi ve Organize Besi Bölgesi projelerinin tamamlanması ile Topektaş Et Kombine ve (...)

Devamı

|   8073  Okunma


Şehrimizde yaşayan tüm insanlarımızın mutlu ve rahat bir şekilde yaşamasını sağlamak yerel yönetimler olarak en büyük görevimiz. Toplumumuzun en önemli yapı taşlarından olan Engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla “Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık” projesi ile toplumsal duyarlılığı 365 güne çıkartmayı hedefledik. Engelli bireylerimiz ve ailelerinin sadece özel günlerde değil daima yanlarında oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sosyal sorumluluk projelerinde yaktığı (...)

Devamı

|   4895  Okunma


Daha önceki yıllarda pazarcı esnafımızın ve halkımızın zor şartlarda alışveriş yaptığı eski Pazar yerimizde; yazın sıcak ve tozdan, kışın soğuk ve yağmurdan dolayı istenilen hizmet verilemiyordu. Bu sebeple şehrimize bir kapalı Pazar yeri kazandırmak için harekete geçtik. Pazar yerimiz 10 Bin Metrekarelik kapalı alan olarak inşa edildi ve sosyal ihtiyaçlara da cevap verebilecek şekilde düzenlendi. Pazarcı esnafımızın ve halkımızın daha rahat bir ortamda alışveriş yapabileceği güzel bir alan (...)

Devamı

|   5874  Okunma


Belediye olarak 6 Milyon TL harcayarak şehrimizin eski çöp alanının, “Çevreci ve Temiz bir Tokat” anlayışı ile rehabilitasyonunu gerçekleştirdik. Eski çöp alanını 90 Bin m2 yemyeşil bir park olarak halkımızın hizmetine sunduk. Tokat, artık çöpten kaynaklı duman is ve kirliliğe boğulmayacak. Bu alanlarda oluşan çevresel faktörler, zehirli gazlar, kötü kokulu dumanlar, atık sular ve buna benzer etkiler daha (...)

Devamı

|   5243  Okunma


Behzat deremizin şehre ayrı bir değer katıyor olmasından dolayı burada prestij bir bulvar oluşturmak için önce bulvarın asfalt ve kaldırımları yenilendi. Dere içi ve etrafında da proje çalışmalarına başlanıldı. Bu kapsamda; dere içi ıslahı, ışıklı korkuluk, prestij aydınlatmalar, dere üzerinde belli noktalarda dinlenme alanları, dere içine sarkan çiçekler, belli alanlarda oluşturulan yürüyüş yolları ile Behzat Bulvarı ayrı bir cazibe merkezi haline geldi. Çalışmalarda sona (...)

Devamı

|   5815  Okunma