“KANAL TOKAT 2” PROJESİ BAŞLIYOR

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun projeleri arasında yer alan “Kanal Tokat 2” Projesi start aldı.

‘Kanal Tokat Projesi’ ile birçok ödül alan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokatlılara Kanal Tokat 2’yi armağan edeceklerini söyledi.

Yeşilırmak kenarında yer alan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda başlayan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 1 Ekim tarihine kadar parktaki çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

Kanal Tokat 2 Projesiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi:

“Baharın gelmesiyle birlikte şehrimiz yeşile kavuştu. Birkaç aydır hummalı bir şekilde Tokat’ımızda çalışmalara başladık. Peyzaj, bitki örtüsü, yeni parkların yapılmasında, şehrimizin her bir noktasındaki insanlarımıza faydalı olmak onlara güzle hizmetler kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.

2018 Yılında hizmete açtığımız Kanal Tokat’ımız sadece Tokat’ta değil, bölgede ve Türkiye’de ses getiren kendisinden söz ettiren çok önemli bir proje oldu. Bu projemizin ilk etabını 1350 Metrelik bir alanda tamamladık. Şuanda ise projemizi büyütüyor, geliştiriyor ve iki aşamalı olarak yeni bir çalışmaya başlıyoruz.

İlk aşamada Atatürk Köprüsü’nden Tokat Karşıyaka Merkez Camii kısmına kadar olan alanda Kanal Tokat’ın ikinci kısmını başlatıyoruz. Şantiye alanımızın Kanal Tokat’a evrilmesiyle, Toki bölgesine kadar Kanal Tokat’ı yapacağız.

Demir Köprüden başlayarak Yazıcıoğlu Köprüsü’ne kadar devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Parkımız, toplamda 700 metrelik uzunluğa sahip ve 25 Bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Bu alanla ilgili içerisinde 9 tane seyir terasının olduğu balkon konsollar yapacağız. Bu konsolların yanına, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, 70 adet kamelya, 3 tane büyük çocuk oyun parkı yapacağız. Peyzaj, çevre düzenlemesi yaparak, yol kenarındaki kaldırımlarımızı granit yapacağız. İçerisinde Sanat ve Sanatseverler ile Survivor parklarımızı da gençlerimize armağan edeceğiz.

Böylesine çok teferruatlı bir projemizin yapımına bu hafta içerisinde başladık. Şuanda ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. 1 Ekim 2021 tarihine kadar bu alandaki çalışmalarımızı tamamlayarak, Tokatlıların hizmetine sunmak istiyoruz. Hayırlı olsun. Her şey güzel Tokat’ımız için, her şey sizler için.”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Başkan Yardımcıları ve teknik ekibiyle birlikte Muhsin Yazıcıoğlu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, ekiplere kolaylıklar diledi.